Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ČLÁNKY

arr3Dunajec 2016Nádherná řeka Dunajec s pěknými přírodními rybami.  Skvěle nám to šlo přes den na nymfy , k večeru... arr3Moravice 2016Hned na začátek sezony jsme začali zkoušet nové mušky. Některé vzory se nám vydařily a ryby dobře... arr3Pěkný pstruh na muškuTohoto krasavce jsem chytil v neděli 15.11.2015 na moji mušku Zaječí oušku speciál Jig velikost 20...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 140,00 Kč
naše cena 29,00 Kč
naše cena 29,00 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 49,00 Kč
naše cena 20,00 Kč
naše cena 170,00 Kč

KONTAKTY

Muškaření U Brčála - J.Kretek
Dr.Martínka 1611/17
700 30 Ostrava 30
tel: 774 766 778
j.kretek(a)seznam.cz

REVÍRY » Řecko
Putování za Řeckým pstruhem

Řecko

Moje cesta začala před 2. léty, kdy se můj „miláček“(no ano, samozřejmě manželka) rozhodl jet na dovolenou a už ne opět do Chorvatska, ale do úplně jiné země. Začali jsme usilovně hledat zemi, kde strávíme naši příští dovolenou. Nakonec tip padl na Řecko – vlastním autem – a to dopomohlo k našemu pevnému rozhodnutí. Na webu www.recko-autem.cz jsem nasáli spoustu informací jak o cestě, tak o samotném Řecku.

Hned jsem začal hledat, kde tam na ryby :-), protože v každé zemi se dá rybařit a muškařit. Já sám jsem tak trochu univerzální muškař, chytám jak pstruhy, tak i jiné ryby. Začal jsem hledat… ale na internetu jsem v té době našel jen článek od jednoho Američana, který v Řecku muškařil a také staré stránky z roku 2002 od Němce, jenž strávil pár dní v Řeckých horách. Jinak nikde nic nebylo. Začal jsem oslovovat místní cestovní kanceláře v destinaci, kde jsem se chystal odjet. A konečně to přineslo výsledky. Poradili mi – řeka Pinio nebo Teby v Rabsani. Takže… před dvěmi léty jsem se vydal chytat právě na tyto řeky, ale rybu jsem tam „nepotkal“.

Jestli tam ryby jsou nebo ne, jsem se dozvěděl později od svého kamaráda Apostolis Lachanas, při mé druhé – letošní dovolené v Řecku, z které jsem se nedávno vrátil. Příprava byla stejná jako před dvěmi léty. Hledání řeky a někoho, kdo zná, kde se dá v Řecku muškařit. A konečně jsem našel majitele stránek a ted i kamaráda Apostolis Lachanas, který mi vysvětlil situaci. Můj výběr řeky před dvěmi léty byl špatný.V řece Pinios a Teby nejsou pstruzi. Jsou tam jen kapři a jiné ryby, které „vyjíždějí“ z moře. Slovo dalo slovo, a my se domluvili na naší společné cestě za pstruhy do místních řek. Cestu jsme si naplánovali s tím, že čas upřesníme až po mém příjezdu do Řecka.

Kamarád z Řecka

Hned první den po našem příjezdu do Řecka jsem oslovil naši pronajímatelku, která je zároveň majitelkou cestovní kanceláře v Řecku a vysvětlil ji svoji situaci. Velice ochotně zatelefonovala mému kamarádovi a domluvila čas i místo, kde se spolu setkáme. Nechal jsem celé jednání na ní, protože moje angličtina není zrovna nejlepší a řečtina…no to už vůbec ne… paní je výborná a navíc Češka, takže jsem měl dobrého překladatele na domluvu. Prvotní plán byl, že já dojedu do města Larisa a pak budeme společně pokračovat směrem do hor. Jenže, tak jak už to v životě bývá, přišla změna od mého řeckého přítele Tolise. Jak pracovní, tak i rodinné problémy mu nedovolily dodržet původní dohodu a on musel odjet domů (bydlí blízko místa, kde jsme se chystali chytat) již o jeden den dříve. Já jsem měl přijet podle GPS souřadnic za ním. Ale abych to neměl tak jednoduché – další menší problém. Zjistil jsem, že navigace GPS ztratí po 150 kilometrech mapu a já se ocitnu v neznámé oblasti…ouvej. Je jen málo map (a jak jsem později zjistil, prakticky jen jedna), kde jsou právě tyto hory propátrané a zmapované :-) . Usilovně jsem hledal právě tuto jednu klasickou, papírovou mapu a nakonec se mé snažení setkalo s úspěchem. Dopátral jsem se k mapě, kde byla zanesena malinkatá vesnička Polythen (blízko místa našeho setkání s Tolisem) a to i s cestou, jak k ní dojet. Takže… vše připraveno a domluveno na neděli. A já si s klidnou hlavou začal užívat nádhernou dovolenou se svými miláčky u moře.

Po 6-ti slunečných oddychových dnech přišel den D. Večer před odjezdem ještě klasická kontrola mého auta, které jsem měl s sebou a …samozřejmě problém… tak jak už to v Řecku s dodržováním dopravních předpisů je, zjistil jsem, že bohužel, ale se svým autem nevyjedu. Při příjezdu na dovolenou jsem zaparkoval auto přesně na místě k tomu určeném a nyní, den před odjezdem za svým „snem“ jsem zjistil, že nemám šanci vyjet. Výjezd mi zcela zablokovalo auto se srbskou SPZ. Zachvátil mě smutek, nervozita…že nakonec neodjedu. Ale nevzdal jsem to. Po dlouhém vyptávání a domlouvání se s lidmi kolem, jsem našel majitele auta, které mi zablokovalo výjezd… ten se omluvil a „odplul“ se svým vozidlem zablokovat někoho jiného. Spadl mi kámen ze srdce… vyjel jsem přeparkovat na bezpečnější místo, kde nikdo nemůže ohrozit můj ranní odjezd a šel s klidnou hlavou spát.

Ráno ve 3:15 jsem vstal, vypil si své nezbytné ranní kafíčko a vyrazil směr Larisa… pak na Trikaly- Kalampaka, kde mě ještě vedla GPS navigace a dále jsem už musel jen podle klasické mapy. Aniž jsem si to uvědomil, jel jsem v Larise rychlostí 70 km/ hod…a e